- Komerční sdělení -finance
DomůRady a NávodyŠroubové kompresory: Efektivní řešení, které vyhoví i náročným potřebám v průmyslu

Šroubové kompresory: Efektivní řešení, které vyhoví i náročným potřebám v průmyslu

Různé kompresory jsou obecně využívány pro dodávání stlačeného vzduchu. Některá odvětví jsou však náročnější než jiná, proto se liší i výkon kompresorů. Mezi jedny z nejvýkonnějších patří šroubové kompresory, které si získaly oblibu zejména v průmyslu.

Základní princip

Na trhu se můžete setkat s mnoha různými kompresory. Mezi nejčastěji používané typy patří pístové a šroubové kompresory. Pístový může být poněkud hlučný, kvůli kmitajícímu pístu. Nic takového však šroubový kompresor nemá, navíc obsahuje méně pohyblivých dílů. Díky tomu je chod tišší – bez rázů a vibrací. Je využíván princip odvalujících se šroubů, kdy mezi nimi dochází ke stlačení vzduchu a jeho vhánění do vzdušníku. 

Řada benefitů

Jedna z velkých výhod byla již zmíněna – relativně tichý chod. S jednoduchou konstrukcí souvisí také snadná údržba. Dále je pak benefitem vysoká účinnost, tyto kompresory dokáží vyrobit kubík stlačeného vzduchu levněji v porovnání s jinými druhy. V neposlední řadě je pak samozřejmostí vysoký výkon a kapacita, díky čemuž jsou šroubové kompresory využívány právě v náročných odvětvích průmyslu a podobných oblastech.

Správný výběr

Jedním z faktorů, na které byste se při výběru měli zaměřit, je to, zda je kompresor olejový či bezolejový. Častěji se můžete setkat s těmi olejovými. Šroubové kompresory pro nepřetržitý provoz najdou využití všude tam, kde je nutná neustálá dodávka stlačeného vzduchu. Stroje totiž není dobré často vypínat a zapínat, právě kvůli oleji, který tak může ztrácet své klíčové vlastnosti. Dále můžete vybírat z různých variant – rekuperace, monitoring, integrované sušičky a mnoho dalšího.

Kompresory fungující na principu šroubů jsou vhodné pro trvalou zátěž. Uplatnění proto najdou ve všech odvětvích průmyslu, dílenských provozech a dalších podobných oblastech.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek