- Komerční sdělení -finance
DomůBydleníNa výsev zeleniny ještě není pozdě! Těchto 5 druhů můžete sít iv...

Na výsev zeleniny ještě není pozdě! Těchto 5 druhů můžete sít iv červnu

Myslíte si, že v červnu je už na výsev zeleniny pozdě? Není to úplně tak. Existuje pět druhů zeleniny, které můžete úspěšně sít iv tomto období, přičemž získáte chutnou zdravou úrodu.
Začátek června je poslední termín pro setí dýně, později by už neměla dostatek teplých dní na dozrání a vytvoření dobré chuti. Chcete-li pěstovat dýně k dekoraci, vyberte si vhodné odrůdy. Pozor na houbová onemocnění, vyplatí se nanést kolem rostlin mulč. Klidně můžete sít i fenykl. Budete-li jej postupně sít od června až do konce července, zabezpečíte si úrodu do září – října. Aby se mu dařilo, udržujte povrch půdy kyprý a bez plevelů.

Jakou hnízdní budku pro ptáčata v zahradě
V tomto období můžete vysít pozdně klíčící odrůdy brokolice, jako například Calabrese, která je určena pro postupnou sklizeň růžic. Když odříznete první velkou, narostou další. Pokud už máte vysetou jarní cibulku, klidně v tom pokračujete, pokud nemáte, stále je čas začít s výsevem.

Výsev zeleniny
Semínka jarní cibulky sejte asi 2 centimetry hluboko a 10 cm od sebe. | Zdroj: Shutterstock
Cibulku je optimálně vysévat průběžně, úrodu můžete očekávat do podzimu. Posledním druhem je čínské zelí, které je výborné do salátů. Výhodou je nenáročné pěstování a sklizeň prostřednictvím řezu – odříznete si vždy tolik listů, kolik spotřebujete, netvoří hlávky.

Pěstování zeleniny
Čínské zelí chraňte proti škůdcům zahradnickou textilií, pozor je třeba dát i na šneky, které tuto zeleninu mají v oblibě. Mladé listy sklízíte po 30 dnech od vysazení.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek