- Komerční sdělení -finance
DomůMagazínPřekážky nám v životě netřeba. Pokud jsou, postavme se jim, říká Maye...

Překážky nám v životě netřeba. Pokud jsou, postavme se jim, říká Maye Musk. Hvězdnou mentorku přinesl do Prahy Vogue

Vzdělávání a mentoring – témata, která rezonují ve společnosti výrazným způsobem. Zabývala se jimi i konference magazínu Vogue CS, která se konala v Praze a přivítala mezi spikry několik výjimečných jmen.

Modelka, podnikatelka, mentorka, výživová poradkyně a spisovatelka Maye Musk – hlavní hvězda druhého ročníku konference Vogue LIVE, která se konala v Praze.
Snad tím nejlákavějším byla modelka, podnikatelka, spisovatelka a dietoložka Maye Musk, která přiletěla do Prahy jen pro tuto příležitost. Ne každému našinci její jméno něco napoví, stačí však říci Elon Musk a už se mnohým rozsvítí. Máma jednoho z nejslavnějších (a nejbohatších) mužů planety, inovátora a podnikatele, je pro veřejnost velkým lákadlem. Vůbec však nemusí být jen pro pokrevní vztah se slavným synem. Maye Musk, která poskytla Pravdě exkluzivní rozhovor (přineseme ho o pár dní v printovém vydání deníku Pravda) je totiž osobnost s bohatou profesionální historii, zkušenostmi a právem ji lze nazývat také mentorkou.

Když ve své knize, bestsellery Když má žena plán psala o svém životě, bojovala s tím, zda přidat i kapitolu nade vše osobní – o manželství, ve kterém trpěla partnerovo násilí, ponižování, šikanu a ze kterého is třemi dětmi ušla. Naštěstí ji přesvědčily právě její děti a v knize má neodmyslitelné místo. „Dnes už bych to neudělala jinak. Právě tato kapitola rezonuje asi nejvíc,“ prozradila Musk.

Na pódiu před diváky (ale i v zákulisí) působila celou dobu velmi energicky, spokojeně, neztrácela úsměv z tváře. „Ano, zažila jsem spoustu strastiplných momentů. Nemyslím si, že je k životu nutně potřebujeme. Ale pokud tam jsou, není třeba se vzdávat. Na všem je třeba tvrdě zapracovat,“ komentovala 73letá hvězda z titulních stránek Vogue, Harper’s Bazaar – žena, pro kterou bylo vždy důležité vzdělání více než pózování před objektivem. I k tomu ji vedli rodiče. Stejně jako ke vzdělávání vedla své děti sama Maye.

Na druhém ročníku hybridní konference československého magazínu Vogue, pod který se podepsal celý tvořivý tým v čele s vydavatelkou Michaelou Seewald (rozhovor s ní přineseme v pondělí), se kromě „hvězdné“ Muskové objevila i řada dalších inspirativních osobností. Žen i mužů. Nejen spikrov, ale i hosty – k nim se přidala například britská herečka Rosamund Pike či modelka a filantropka Tereza Maxová.

V uvolněné rodinné atmosféře se nesl rozhovor moderátorky Pavlíny Wolfové s influencerkou Emou Müllerovou a jejím otcem, známým slovenským zpěvákem Richardem Müllerem. Emina přítomnost nebyla náhodou, od úplného počátku příchodu magazínu Vogue CS na domácí trh přispívá do něj svým „denníkem“ a postřehy. Ty se později přenesly do online prostoru a dceři slavných rodičů přinesly vlastní díl popularity. I odpovědnosti, podotkla. Zatímco ona tráví na sociálních sítích více času, její otec prozradil, že se jim vyhýbá. Dokonce nemá ani dotykový displej na telefonu, ale ještě starší přístroj s tlačítky. O hejterech prý nic neví. „Ani nechci,“ komentoval před publikem Müller.

Pro nadšence módy mohl být jedním z nejzajímavějších hostů i profesor Josef Ťapťuch, který má za sebou bohatou pedagogickou, ale i tvůrčí oděvní kariéru a jistý čas působil i na bratislavském VŠMU. Nevyhnul se například ani otázkám na aktuální situaci v Evropě, kterou poznamenala vojenská invaze Ruska do Ukrajiny. Jaký dopad bude mít podle něj na módu, zhodnotil s velmi konkrétním odhadem. „Móda se váže k životu a už nyní se svět módy připravuje na to, že válka skončí. Nebo jednou skončí. Bude to znovu znamenat jisté obrození a rozpuk,“ konstatoval. Praktický výsledek aktuální situace vnímá také v příchodu kvalifikované pracovní síly do módního odvětví. „Ukrajina má mnoho talentovaných, šikovných švadlen a krejčích, kteří se na našem pracovním trhu nesmírně sejdou,“ naznačil Ťapťuch, který věří, že nová kvalifikovaná pracovní síla přinese pozdvižení konfekční tvorby módy na českém trhu.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek